Muszyna

widok na Muszynę z Ogrodów zmysłów (sensorycznych)

Muszyna to miejscowość uzdrowiskowa w powiecie nowosądeckim licząca obecnie niewiele ponad 5 tysięcy mieszkańców. Położona jest w dolinie rzeki Poprad, tuż przy granicy ze Słowacją

Uzdrowisko to słynie z licznych źródeł leczniczych wód mineralnych (bardzo bogatych w magnez, wapń, sód oraz potas) a na terenie całej gminy Muszyna znajduje się kilka rozlewni wód mineralnych (m.in. bardzo znana i ceniona Muszynianka).

Muszyna znana jest od jakiegoś czasu jeszcze z jednego powodu, to właśnie tutaj gra i trenuje żeński zespół siatkarski Bank BPS Muszynianka Fakro - kilkukrotne zdobywczynie tytułu Mistrzyń Polski, a także Pucharu CEV.

Gmina Uzdrowiskowa Muszyna to idealna baza turystyczna i coraz bardziej cenione uzdrowisko z bogatą ofertą usług uzdrowiskowych. Nowoczesne sanatoria, hotele, pensjonaty i ośrodki wczasowe zapewniają idealne warunki zarówno dla osób indywidualnych jak i całych rodzin z dziećmi.

W Muszynie organizowanych jest wiele imprez cyklicznych, takich jak m.in. Noc Świętojańska nad Popradem czy też Święto Wód Mineralnych, które do kilku lat przyciągają do tego uzdrowiska wielu Gości z całej Polski.

Jeżeli chodzi o inne atrakcje turystyczne to Muszyna pochwalić się może kompleksem odkrytych basenów, kortami tenisowymi, amfiteatrem oraz czynnym w sezonie zimowym lodowiskiem położonymi na Zapopradziu. Dodatkowo wśród atrakcji dla turystów (szczególnie tych lubiących aktywny wypoczynek) możemy wymienić ruiny średniowiecznego zamku na Baszcie (skąd rozciąga się bardzo ładny widok na miasto oraz przełom rzeki Poprad), rezerwat lipowy Obrożyska, Park Zdrojowy Zapopradzie z niezwykłymi Ogrodami Sensorycznymi (Zmysłów) oraz bardzo znany wszytskim miłośnikom białego szaleństwa kompleks wyciągów narciarskich Muszyna - Wierchomla.

ruiny zamku na Baszcie w MuszynieOgrody Zmysłów (Sensoryczne) w Muszynie

Centrum Rekreacji i Sportu na Zapopradziu w Muszynie

Potencjał turystyczny Uzdrowiska Muszyna

Dzięki wspaniałemu położeniu i walorom przyrodniczym, licznym źródłom wody mineralnej, stale rozwijającej się nowoczesnej bazie noclegowej i wielu atrakcjom, znacząco wzrasta liczba turystów odwiedzających to uzdrowisko. Kto wie, może niedługo Muszyna będzie popularniejszym miastem niż leżąca obok Krynica-Zdrój. Jeżeli gmina Muszyna będzie rozwijała się wciąż tak dynamicznie, to z pewnością będzie w niedługim czasie jednym z najchętniej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce!

gmina Muszyna

www.noclegi-muszyna.com - największa baza noclegowa Muszyny. W serwisie prezentowane są hotele, pensjonaty, wille, sanatoria, kwatery agroturystyczny oraz schroniska z terenu gminy Muszyna. Znajdą tutaj Państwo zarówno oferty noclegów z wyżywieniem jak i bez wyżywienia. Przy każdym obiekcie noclegowym z terenu Muszyny dodanym do naszej bazy znajdą Państwo szczegółową ofertę oraz zdjęcia obiektu (zarówno wnętrz jak i samego budynku od zewnątrz). Większość wpisów zawiera również ceny za dobę pobytu. Na tej stronie znajdą Państwo najlepsze i sprawdzone noclegi w Muszynie!

Jeżeli jesteś właścicielem obiektu noclegowego znajdującego się na terenie gminy Muszyna i chcesz w końcu zostać zauważony - skorzystaj z naszego serwisu i DODAJ ZA DARMO swój obiekt do naszego portalu noclegowego!

Aby dodać swój obiekt - Zarejestruj się bezpłatnie. Jeżeli jesteś już zarejestrowanym użytkownikiem - Dodaj za darmo swój obiekt.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o Muszynie zobacz koniecznie:

Muszyna - podstawowe informacje

Muszyna - informacje dla Turystów

Muszyna - atrakcje turystyczne